Engel Makyajı Sihri: Duvarlarınızı Püskürterek Boyamak kucakin Kapsamlı Bir Kılavuz

Hiç duvarlarınıza denetlemep "orada bulundum, şunu gördüm" sancısını hissettiniz mi? Belki modası geçmiş bir cidar kağıdına, camit bir boya rengine sahipler evet da yalnızca yenilenmeye ihtiyaçları var. Daha çok endişelenmeyin! Duvarlarınızı sprey boyayla boyamak, vadiınıza yeni bir soluk getirmenin devirtürücü ve bütçe dostu bir yolunu sunar. Bu kapsamlı kılavuz, yetkin boyayı seçmek ve çhileışma düzınızı hazırlamaktan mükemmel bir yüzey elde etmeye derece, duvarları sprey boyayla boyama için bilmeniz gereken her şeyi kapsar.

Kanvası Düşünmek: Hak Boyayı Seçmek

İç ve Dış: İç mekan duvarları ciğerin özel olarak tasarlanmış boyayı tercih edin. Dış cephe boyası, kapalı alanlarda zararlı olabilecek uçucu örgensel üstelikşikler (VOC'ler) içerir.
Kaplama: Popüler seçenekler ortada yalın (kusurları gizlemek kucakin idealdir), yumurta kabuğu (rahat bir revnak sunar), saten (yıkanabilirliği yavaş bir parlaklıkla dengeler) ve yarı mücella (son kerte dayanıklı ve silinebilir, fakat kusurları vurgulayabilir) bulunur.
Nitelik: Göz büyüklüğü, natürel ışık ve istenen tin hali kabilinden faktörleri görüş önünde bulundurun. Daha peyda renkler havadar bir his yaratırken, daha keleş tonlar dramatiklik katabilir. Boya örnekleriyle denemeler yapmaktan korkmayın!
Cephaneliğinizi Dercetmek: Baş Araçlar ve Malzemeler

Damla Bezler: Zeminlerinizi ve mobilyalarınızı damlama bezleri yahut plastik örtülerle boya sıçramalarına karşı koruyun.
Ressam Bandı: Ressam bandıyla boya çizgilerini ve kenarlarını incitici bir şekilde tanımlayın. Bandı çıavratrken boyanın soyulmasını önlemek ciğerin duygulu yüzeyler derunin özel olarak tasarlanmış bir tür seçin.
Emniyet Gözlükleri ve Maske: Gözlerinizi ve solunum sisteminizi boya yamanından ve toz parçüzücüklarından koruyun.
Zımpara Kağıdı (İsteğe rabıtalı): Pürüzsüz bir yüzey elde eylemek ciğerin bulunan duvarları ferahçe zımparalayarak kusurları giderin.
Bekâret Malzemeleri: Boyamadan önce duvarları temizlemek muhtevain çaput, sünger ve bir kova sabunlu kez toplayın.
Boya Rulosu ve Tepsisi (İsteğe sargılı): Odak noktası sprey boyama olsa da, köşelere gitmek ve küçümencik alanlara rötuş tamir etmek için elinizde bir rulo ve sini bulundurmak faydalı olur.
Boya Püskürtücü: Optimum muayene ve minimum aşırı püskürtme sinein etkili birinci sınıf bir HVLP (Etkili Hacimli, Bağan Matbuatçlı) püskürtme makinesi seçin. Yalnızca ufak tefek bir projeniz var ise püskürtücü kiralamayı düşünün.
Savaş Sahaını Hazırlamak: Duvarlarınızı Boyaya Hazırlamak

Odayı Temizleyin: Necip bir çaldatmaışma yerı tesis etmek için mobilyaları ve örek fenerlarını çıgönül.
Her Şeyi Örtün: Zeminleri ve mobilyaları damla bezlerle inceden inceye örtün.
Temizleme Süresi: Tozu, kiri ve örümcek ağlarını bitirmek sinein duvarları sabunlu suyla yıkayın. Boyamadan önce duvarların silme kurumasını bekleyin.
Yamalama (İsteğe bandajlı): Bütün çatlakları, delikleri yahut kusurları macunla doldurun ve kuruduktan sonra pürüzsüz bir şekilde zımparalayın.
Savaşa Hazırlanmak: Sprey Boyama Teknikleri

İyice Çalkalayın: Kullanmadan önce daim boya kutusunu en az iki an kuvvetlice çalkalayın.
Resmiyet Önemlidir: Optimum denetçi ve hemayar kapsama kayranı midein sprey kutusunu engel yüzeyinden 12-18 inç uzakta tutun.
Durağan Vuruşlar: Damlamaları ve mülevves uygulamayı önlemek için tutarlı bir hızda uzun, süpürme vuruşları kullanın. Tam şümul elde etmek kucakin her vuruşu rahatçe üst üste getirin.
Çoklu Katlar: En sağlıklı neticeları elde eylemek derunin, çabucak aşkın katman halinde enikonu boya katları uygulayın. Bir sonrakini uygulamadan önce her sulpn ağız ağıza kurumasını bekleyin.
Köşelere özen Edin: Köşelere yetişmek ve düzeltmek kucakin bir fırça yahut ressamın sprey boya duvar açılı püskürtme aparatını kullanın.
Sanatta Ustalaşmak: Teltiksiz Bir Son İşlem İçin Meraklı İpuçları

Tenvir Anahtardır: Pürüzsüz ve denktaş bir yüzey elde kılmak için yararlı tavzih şarttır. Çkızılışma alanınızı aydınlatmak yürekin perdeleri açın veya çhileışma ışıklarını kullanın.
Bölümler halinde çtuzakışın: Damlamayı önlemek ve bedel şümul elde etmek bâtınin boyama işlemlemini taksimmler halinde strüktürn.
Daha Az Elan Fazladır: Damlama yahut akmaya neden olabilecek bir bir kalın büküm adına birden zait yufka misil uygulamak daha iyidir.
Mola Verin: Yorgunluğu önlemek ve püskürtme sırasında mıhlı bir ahali tedarik etmek kucakin mola verin.
Izah: Boyanın bantla birlikte soyulmasını önlemek sinein boya hala rahat ıslakken boyacı bandını yavaşça soyun.
Savaştan Sonra: Ismet ve Rötuşlar

Tasfiye: Boya hala ıslakken, döşeme yahut dayanak üzerindeki sıçramaları veya damlamaları nemli bir bezle temizleyin. Boya kutularını ve kullanılmış malzemeleri domestik düzenlemelere münasip olarak mesuliyetli bir şekilde atın.
Rötuşlar (İsteğe Destelı): Boya top kuruduktan sonra, bayağı kusurları ufak tefek bir fırçayla giderin.
Esasstrüktürtınızı Sahiplenmek: Duvarlarınızın Taze Görünmesini Tedariklemek

Selim Havalandırma: Dumanların dağılmasını kurmak kucakin boyama esnasında ve sonrasında tatminkâr havalandırma sağlayın.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Engel Makyajı Sihri: Duvarlarınızı Püskürterek Boyamak kucakin Kapsamlı Bir Kılavuz”

Leave a Reply

Gravatar